Kategorie
Części zamienne do
Kontakt

 

 

784 164 164

 

@

 

serwis.texas@gmail.com

Stiga

WSO TEXAS

jest autoryzowanym dealerem marki

Texas Parts autoryzowany dealer Stiga

 

Statystyki
Produktów:
61296
Kategorii:
2654
Nowości:
3

Tłoki kompletne do silników w kosiarkach spalinowych i traktorkach.

W ofercie posiadamy tłoki kompletne z pierścieniami, sworzniem i zabezpieczeniami do silników w kosiarkach i traktorkach marek: AS-MOTOR, Briggs&Stratton, Honda, NAC Yanmar, oraz do urządzeń chińskich.

Jakie funkcje spełnia tłok w silniku spalinowym?

Tłok w silniku spalinowym, w czasie procesu spalania zmienia mieszankę paliwowo-powietrzną w siłę powodującą obracanie silnika. W wyniku bardzo wysokiej temperatury gazów spalinowych powstałych po zapłonie, tłok bardzo szybko się nagrzewa. Całe ciepło przekazuje na ścianki cylindra poprzez pierścienie. Stamtąd odbiera je płyn chłodzący lub obieg powietrza chłodzącego. Gdyby przekazywanie ciepła z tłoka na ścianki cylindra nie byłoby możliwe, tłok by się stopił.

W skrócie, tłok w silniku spalinowym ma za zadanie uszczelnić cylinder (za pomocą pierścieni), prowadzi również górną część korbowodu i zarazem przekazuje siłę nacisku gazów w stronę dalszych części mechanizmu korbowego (do wału korbowego).

Z czego składa się tłok?

Tłok składa się z denka, części uszczelniającej, części wodzącej, sworznia, pierścieni sprężynujących, pierścieni uszczelniających i pierścienia zbierającego. Wszystkie elementy tłoka muszą być smarowane, ponieważ jeśli o tym zapomnimy każdy przesuw tłoka w cylindrze będzie porównywalny z wzajemnym frezowaniem się tych dwóch elementów. W celu poprawienia poślizgu tłoka w wewnątrz cylindra, nakłada się na niego cienkie warstwy np. ołowiu lub cyny.

Wymiary tłoków.

Średnica tłoka jest zawsze uzależniona od średnicy tulei cylindrowej. Czym większa średnica tłoka tym większa pojemność i większa moc silnika.

Jak dobrać odpowiedni tłok?

Tłoki dobieramy zawsze po numerach silnika w którym tłok jest zamontowany. Sam model kosiarki/traktorka nie wystarczy aby wybrać odpowiedni tłok.

Jak zamontować tłok?

Tłok należy założyć na korbowód i wsunąć sworzeń między tłok, a korbowód. Następnie wsunąć zabezpieczenia sworznia w otwory na sworzeń.

Tłoki

TŁOK KPL E10494 10494 TŁOK KPL E10494 10494
Cena:

436,33 zł

szt.
zobacz więcej
TŁOK KPL E10496 10496 TŁOK KPL E10496 10496
Cena:

443,45 zł

szt.
zobacz więcej

Jeżeli mają Państwo kłopot z dobraniem części prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny.

Opcje przeglądania
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
WSO TEXAS © 2017
Sklep internetowy Shoper Premium