Kategorie
Części zamienne do
Kontakt

 

 

784 164 164

 

@

 

serwis.texas@gmail.com

Stiga

WSO TEXAS

jest autoryzowanym dealerem marki

Texas Parts autoryzowany dealer Stiga

 

Statystyki
Produktów:
61298
Kategorii:
2654
Nowości:
0

Regulatory napięcia

Regulator napięcia to jeden z kluczowych elementów układu ładowania akumulatora. Zepsuty może nawet uniemożliwić włączenie silnika. Ma za zadanie zachować na stałym poziomie napięcie, jakie wytwarza alternator, bądź prądnica. Regulator działa prawidłowo, jeśli utrzymuje takie samo napięcie zarówno na niskich jak i wysokich obrotach.

Co warto wiedzieć na jego temat i jak sprawdzić, czy dobrze działa?

Przyjmuje się, że prawidłowe napięcie ładowania powinno wynosić od 14,0 do 14,4 V. Oczywiście im starszy sprzęt, tym bardziej napięcie w regulatorze spada, dlatego raz na kilka lat nie obejdzie się bez wymiany tego elementu układu ładowania akumulatora. Częstym problemem z regulatorem jest sytuacja, w której utrzymuje on napięcie tylko na niskich obrotach silnika, a w miarę ich zwiększania, napięcie stopniowo lub dość gwałtownie spada. W poprawnie działającym regulatorze nie powinno dochodzić do sytuacji, w której nawet przy dodatkowym obciążeniu, takim jak włączenie świateł drogowych, napięcie ładowania spada.

Jak sprawdzić regulator napięcia w traktorku/kosiarce?

W tym celu należy sprawdzić czy natężenie prądu stałego  jest odpowiednie, za pomocą multimetru. Następnie porównać odczyt z danymi technicznymi sprzętu. Jeśli odczyty się nie zgadzają, jest to pierwsza oznaka, że regulator napięcia nadaje się do wymiany. Może to również świadczyć o innych uszkodzeniach, np. diody lub stojana alternatora. Zalecamy konsultację z serwisem.

W regulator napięcia wyposażone są tylko urządzenia mające elektryczny zapłon, wyposażone są w prądnice do ładowania akumulatora.

Regulatory napięcia

DIODA REGULATOR 393456 DIODA REGULATOR 393456
Cena:

75,66 zł

szt.
zobacz więcej

Jeżeli mają Państwo kłopot z dobraniem części prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
WSO TEXAS © 2017
Sklep internetowy Shoper Premium