Kategorie
Części zamienne do
Kontakt

 

 

784 164 164

 

@

 

serwis.texas@gmail.com

Stiga

WSO TEXAS

jest autoryzowanym dealerem marki

Texas Parts autoryzowany dealer Stiga

 

Statystyki
Produktów:
61298
Kategorii:
2654
Nowości:
0

Układ kierowniczy

W tej kategorii znajdą Państwo części do układu kierowniczego traktorka takie jak: dźwignie drążka, końcówki drążka, kolumny kierownicze, tuleje kolumny kierowniczej, zębniki układu kierowniczego, maglownice/przekładnie czy zwrotnice.  Mocno zużyte elementy w układzie kierowniczym traktorka uniemożliwią sterowanie urządzeniem. Dlatego tak ważne jest, aby części tego układu regularnie wymieniać.  

Dźwignia drążka

Jest to element metalowy, inaczej zwany mocowaniem drążka zwrotnicy. Jego zadaniem jest połączenie drążka kierowniczego ze zwrotnicą.

Końcówka drążka

Inaczej przegub kulowy jest to element nakręcany na drążek kierownicy. Pozwala na ruch obrotowy, pozwalający na skręcanie kół. Przeguby kulowe często pod wpływem ruchu, wyrabiają się, dlatego warto kontrolować ich stadium zużycia.

Kolumna kierownicza

Jest podłużną metalową częścią, prętem. Z jednej strony kolumnę zakłada się na zębatkę, a z drugiej montuje się kierownicę. Zębatka zazębia się z talerzem zwrotnym, który kieruje całym układem sterowania (kołami itd.).

Tuleja kolumny kierowniczej

Jest to plastikowy element, inaczej zwany łożyskiem ślizgowym. Nałożona na kolumnę kierowniczą umożliwia jej swobodny obrót bez tarcia o inne metalowe elementy.

Zębnik

Inaczej talerz zwrotny, jest to element poruszany przez zębatkę w celu poruszenia innych elementów. Pozwala to na poruszenie całego układu kierowniczego. Na zębnik montuje się drążek lub drążki kierownicze.

Maglownica

Inaczej przekładnia, jest to element odpowiedzialny za wprawienie w ruch kół za pośrednictwem drążków kierowniczych.

Zwrotnica

Montowana jest na belce przedniej. Na zwrotnicę montuje się koło, co pozwala na jego ruch skrętny. Do zwrotnicy dokręca się również drążek lub drążki kierownicze. Jest to zależne od modelu sprzętu.

Drążek poprzeczny

Pozwala na połączenie obu zwrotnic kół w traktorku ogrodowym.

Układ kierowniczy

Jeżeli mają Państwo kłopot z dobraniem części prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
WSO TEXAS © 2017
Sklep internetowy Shoper Premium