Kategorie
Części zamienne do
Kontakt

 

 

784 164 164

 

@

 

serwis.texas@gmail.com

Stiga

WSO TEXAS

jest autoryzowanym dealerem marki

Texas Parts autoryzowany dealer Stiga

 

Statystyki
Produktów:
61303
Kategorii:
2654
Nowości:
7

Łożyska, zębatki, tuleje.

Łożyska – tę kategorię podzieliliśmy na łożyska adaptera noża, łożyska sworznia tłoka, łożyska koła, łożyska wału oraz łożyska różne.

Na płynne działanie naszego sprzętu wpływa wiele elementów, części. Jednym z tych elementów są łożyska koła. Łożysko koła oraz piasta to główne elementy łączące koło z urządzeniem. Ich wspólne działanie pozwala na swobodne obroty na osiach zawieszenia, co z kolei pozwala na łatwe sterowanie kosiarką lub traktorkiem w wyznaczonym kierunku.

Łożysko sworznia tłoka jest to łożysko zamontowane między sworzeń tłoka, a korbowód. Umożliwia kręcenie się elementów, co przekłada się na ich swobodną pracę.

Łożysko adaptera noża umożliwia swobodny obrót wałka napędzającego nóż. Jest ono montowane między wałkiem noża, a obudową adaptera.

Łożysko wału, w zależności od urządzenia obsadzone jest w karterze lub bloku silnika/misce olejowej. Najczęściej są to łożyska otwarte lub półotwarte, smarowane olejem silnikowym. Umożliwiają swobodny obrót wału korbowego.

Łożyska różne to specjalistyczne łożyska dedykowane do konkretnych urządzeń. Znajdziemy tam łożyska stożkowe, dociskowe, igiełkowe, z mocowaniem i inne.

Łożyska wykonuje się ze stali łożyskowej, ale również z tworzyw sztucznych, stali chromowej lub nierdzewnej. Najczęstszym powodem wymiany łożysk jest nadmierna eksploatacja, uszkodzenia mechaniczne oraz zwyczajne zużycie części.

 

W tej kategorii znajdziemy również zębatki napędu jazdy, zębatki skrzyni oraz tuleje.

Zębatki napędu jazdy są to części montowane na zespół napędowy lub montowane na kole napędowym, jezdnym. Montowane na oś napędu, od strony zewnętrznej, mają zębatkę napędową, a od strony wewnętrznej mają miejsce na klin (zapadkę), umożliwiającą swobodne skręcanie kosiarką. Mają swoje zastosowanie w urządzeniach nie wyposażonych w dyferencjał.

Zębatki skrzyni montowane są na skrzynię biegów, łańcuch. Umożliwia to przekazanie napędu z silnika na skrzynię biegów.

Tuleja zastępuje łożysko ślizgowe. Stosowane są w mało wymagających połączeniach, gdzie wymagany jest swobodny ruch wałka lub innego elementu tocznego, np. łączy belkę zawieszenia przedniego i zwrotnicę. Tuleja ślizgowa najczęściej wykonana jest z tworzywa sztucznego, samosmarującego, co pozwala na łagodny ruch obrotowy, który nie powoduje uszkodzenia materiału.

Łożyska zębatki tuleje

Jeżeli mają Państwo kłopot z dobraniem części prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
WSO TEXAS © 2017
Sklep internetowy Shoper Premium