Części zamienne do
Kontakt

 

 

784 164 164

 

@

 

serwis.texas@gmail.com

Stiga

WSO TEXAS

jest autoryzowanym dealerem marki

Texas Parts autoryzowany dealer Stiga

 

Statystyki
Produktów:
61296
Kategorii:
2654
Nowości:
3

Części zamienne do silników, kosiarek i traktorków marki Honda.

Już od powstania w roku 1948 Honda Motor Co. jest liderem na rynku produkcji nie tylko samochodów i motocykli, ale również urządzeń i maszyn ogrodniczych. Jest także największym producentem silników na świecie. Główna siedziba firmy znajduje się w stolicy Japonii - Tokio. W swoich 124 zakładach w 24 krajach Honda projektuje, wytwarza i oferuje swoim klientom szeroki wachlarz różnorodnych produktów: od małych silników do zastosowań ogólnych, przez skutery i sprzęt ogrodniczy do specjalistycznych samochodów wyścigowych. Honda stale doskonali swoją technologię i wyróżnia się niezawodną konstrukcją urządzeń, dzięki temu jakość produktów Hondy uzyskała doskonałą reputację i renomę klientów na całym świecie. Logo marki Honda do silników spalinowych w urządzeniach zewnętrznych.

Logo Honda silnik spalinowy

Oznaczenia silników Honda zawsze są niewiadomą. Podstawowe oznaczenie, które znają klienci i podają podczas rozmowy to np. GX 160

Taki napis jest na naklejce na samym silniku. Aby wybrać odpowiedni katalog na oficjalnej stronie Hondy niestety musimy posiadać więcej informacji.

Dla przykładowego modelu GX 160 jest około 30 rozszerzeń np.:

GX160K1 AR

GX160K1 AR/A

GX160K1 AR/B

GX160K1 EMA2

GX160K1 HB24

 

Takich danych nie ma na silniku i dlatego przy doborze części musimy wspierać się ich wymiarami.

Tabliczka znamionowa w kosiarce HONDA powinna znajdować się za silnikiem, w okolicach kosza. Warto szukać jej w okolicach tylnych kółek, czasami na boku kosiska, bliżej tyłu maszyny. W traktorach tabliczka najczęściej występuje w postaci naklejki i znajduje się pod siedziskiem operatora, za nim lub w okolicy miejsca na nogi operatora, siedząc na traktorku, za łydkami.

Numery części oryginalnych są dość schematyczne:

_ _ _ _ _ - _ _ _ - _ _ _

Lub

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

W większości przypadków występują w jednym z dwóch wariantów zapisanych powyżej.

Dostępność części do Hondy jest średnia. Na rynku jest dość dużo zamienników. Ceny części oryginalnych są wysokie. Na stronie producenta jest dostęp do większości katalogów. Na zdjęciach poniżej pokazujemy gdzie szukać oznaczeń dla silników, kosiarek i traktorków marki Honda.

Oznaczenia silnika.

Numery oznaczenia silnika marki Honda

Tabliczka znamionowa kosiarki Honda

 Tabliczka znamionowa w kosiarce Honda

kosiarki Honda

Jeżeli mają Państwo kłopot z dobraniem części prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
WSO TEXAS © 2017
Sklep internetowy Shoper Premium