Kategorie
Części zamienne do
Kontakt

 

 

784 164 164

 

@

 

serwis.texas@gmail.com

Stiga

WSO TEXAS

jest autoryzowanym dealerem marki

Texas Parts autoryzowany dealer Stiga

 

Statystyki
Produktów:
61298
Kategorii:
2654
Nowości:
3

Tłumiki oraz części do tłumików w kosiarkach spalinowych i traktorkach ogrodowych

Tłumik jest elementem niezbędnie potrzebnym do prawidłowego przetwarzania spalin wydobywających się z silnika spalinowego. Tłumik odpowiada również za redukcję hałasu, który występuje podczas pracy silnika, co za tym idzie, poprawia komfort użytkowania osobie obsługującej kosiarkę lub traktorek ogrodowy. Dzięki tłumikowi prace ogrodowe są bardziej komfortowe również dla osób w najbliższym otoczeniu.

Jak dobrać tłumik do kosiarki spalinowej?

W małych silnikach spalinowych tłumik dobiera się pod nr silnika. W celu dobrania odpowiedniego tłumika do kosiarki spalinowej należy znać nr silnika. W dużych silnikach spalinowych do traktorków ogrodowych, tłumik dobiera się pod model traktorka. W kosiarkach spalinowych i traktorkach ogrodowych najczęściej występują tłumiki metalowe.

Tłumik w silnikach spalinowych o mniejszej pojemności często jest chroniony przez metalową kratkę. Ma ona na celu ochronę podzespołu (tłumika) przed uszkodzeniami mechanicznymi związanymi z nieuważnym użytkowaniem.

Jak sprawdzić czy tłumik jest uszkodzony?

W celu sprawdzenia czy tłumik nie jest uszkodzony należy określić czy na jego powierzchni nie widać dziur, pęknięć, wgnieceń ani rdzy. Którakolwiek z tych wad może osłabić skuteczność działania tłumika. Należy również sprawdzić czy jego wnętrze nie uległo uszkodzeniu. W tym celu należy zdjąć tłumik (musi być zimny) i potrząsnąć nim. Jeśli w trakcie potrząsania tłumik wydaje głośne hałasy lub/i wylatuje z niego duża ilość zanieczyszczeń, najprawdopodobniej uległ uszkodzeniu i należałoby go wymienić.

W tej kategorii znajdą Państwo tłumiki do kosiarek spalinowych i traktorków ogrodowych oraz części do tłumików w kosiarkach spalinowych i traktorkach ogrodowych (m.in. deflektory tłumika, kolektory tłumika, osłony tłumika, szpilki mocowania tłumika, śruby tłumika, uszczelki kolektora wydechowego) takich marek jak B&S Loncin Kawasaki Honda Tecumseh Yanmar AS-Motor Lombardini i inne

Tłumiki

Jeżeli mają Państwo kłopot z dobraniem części prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny.

Opcje przeglądania

Proszę wybrać odpowiednią podkategorię.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
WSO TEXAS © 2017
Sklep internetowy Shoper Premium