Części zamienne do
Kontakt

 

 

784 164 164

 

@

 

serwis.texas@gmail.com

Stiga

WSO TEXAS

jest autoryzowanym dealerem marki

Texas Parts autoryzowany dealer Stiga

 

Statystyki
Produktów:
61298
Kategorii:
2654
Nowości:
3

Części do kosiarki, traktorka z silnikiem spalinowym marki Briggs & Stratton.

Briggs & Stratton to największy na świecie producent m.in. silników spalinowych do zewnętrznych urządzeń. Produkty firmy Briggs & Stratton są projektowane, produkowane, sprzedawane i serwisowane w ponad 100 krajach na całym świecie. Logo marki Briggs & Stratton

Logo marki Briggs & Stratton

W 1908 roku wynalazca Stephen F. Briggs i inwestor Harold M. Stratton zaczęli współpracę. Ta kooperacja ostatecznie przekształciła się w firmę Briggs & Stratton. W 1953 roku firma zrewolucjonizowała branżę trawników i ogrodów, opracowując pierwszy lekki aluminiowy silnik. Od 110 lat marka Briggs & Stratton stosuje długofalowe podejście polegające na ciągłym udoskonalaniu jakości obsługi silników. Dąży do uzyskania jak największej mocy i wydajności. Właśnie z tego względu konsumenci szukający sprzętu silnikowego wybierają rozwiązania Briggs & Stratton.

Briggs & Stratton od 2011 roku jest głównym sponsorem gal KSW. Ponadto wspiera młodych lekkoatletów z LKS „Jantar Ustka” a także przez lata marka B&S współpracowała z fundacją Marcina Gortata MG13, w tym sponsorowała letnie Gortat Campy.

Części do Briggs & Stratton są dostępne zarówno w postaci zamienników jak i części oryginalnych.

Katalogi części zamiennych, do urządzeń tej marki bez problemu można znaleźć na wielu stronach internetowych. Numery silników Briggs & Stratton składają się z 3 członów: MODEL, TYPE  oraz CODE.

Przykład: Nr silnika : 28N707-0321-B1-0213010

28N707 – MODEL

0321-B1 – TYPE

0213010 – CODE

Numery silników w 99% wybite są na jego boku lub na pokrywie rozrusznika (jeżeli jest metalowa). Najpopularniejsze nazwy silników marki Briggs & Stratton:

CLASSIC, QUANTUM, 3,5HP,  5,5HP,  8,5HP,  11,5HP,  15,5HP, 500, 350

Numery oryginałów w większości przypadków są schematyczne, składają się z 6 cyfr, czasami z dopisanym „S” na siódmym miejscu.

Silniki Briggs & Stratton nadal cieszą się ogromną popularnością w kosiarkach i traktorkach ogrodowych. W opinii klientów jest to marka którą sobie najbardziej cenią. Mając do wyboru kosiarkę z silnikiem Briggsa lub innym wybierają opcję pierwszą. Na poniższym zdjęciu przedstawiamy gdzie należy szukać oznaczeń silnika.

 

Tabliczka znamionowa silnika Briggs & Stratton

Jeżeli nie mogą Państwo znaleźć swojej części wystarczy napisać do nas e-mail, podając numery silnika.

kosiarki Briggs & Stratton

Jeżeli mają Państwo kłopot z dobraniem części prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
WSO TEXAS © 2017
Sklep internetowy Shoper Premium