


WSO TEXAS
jest autoryzowanym dealerem marki




Korki paliwa do silników w kosiarkach, traktorkach marki Husqvarna.
Marka Husqvarna jest renomowanym producentem m.in. narzędzi i urządzeń do pielęgnacji ogrodu. Firma należy do najstarszych przedsiębiorstw w Szwecji. Od ponad 20 lat Husqvarna rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce. W 2011r. przedsiębiorstwo otworzyło w Mielcu swoją pierwszą w Polsce fabrykę kosiarek. Marka cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Produkty marki Husqvarna wyróżniają się wysoką wydajnością, która idzie w parze z bezpieczeństwem i użytecznością.
Korki służą do zabezpieczenia wlewu zbiornika przed wyciekiem paliwa. Należą do części silnika. Mogą różnić się średnicą gwintu lub grubością zwojów. Pod korkiem najczęściej występuje uszczelka. Najczęściej korki wykonane są z plastiku. Możemy również spotkać korki częściowo lub w całości wykonane z metalu. Większość korków posiada wypustki z zewnętrznej strony pozwalające na wygodniejsze odkręcanie/zakręcanie. Kontakt z naszymi klientami wskazuje, że najczęstszym powodem zakupu nowego korka paliwa są sytuacje, gdy korek się gubi. Większość korków nie jest przymocowanych do zbiornika.
Nie istnieje korek uniwersalny. W przypadku markowych silników, każdy korek posiada swój numer oryginalny. W przypadku urządzeń chińskich należy kierować się tylko wymiarami części.
Jeżeli mają Państwo kłopot z dobraniem części prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny.