Części zamienne do
Kontakt

 

 

784 164 164

 

@

 

serwis.texas@gmail.com

Stiga

WSO TEXAS

jest autoryzowanym dealerem marki

Texas Parts autoryzowany dealer Stiga

 

Statystyki
Produktów:
61298
Kategorii:
2654
Nowości:
0

Pilniki do ostrzenia łańcucha piły pilarki spalinowej np. marki Husqvarna, Stihl, Castorama i innych.

W naszym asortymencie posiadamy głównie

oryginalne pilniki, zestawy do ostrzenia łańcucha marki OREGON

a także części zamienne.

W tej kategorii znajdą Państwo:

 • Pilniki  pojedyncze
 • Komplety / zestawy do ostrzenia łańcucha (pilniki płaskie i okrągłe, głębokościomierz, prowadnica pilnika, uchwyt pilnika)
 • Prowadniki pilnika do łańcucha
 • Prowadniki z pilnikiem do łańcucha
 • Uchwyty samozaciskowe, plastikowe i drewniane do pilnika łańcucha

OREGON

W 1947 roku Joseph Buford Cox założył firmę Oregon Saw Chain Company. Przez kolejne lata firma kilkukrotnie zmieniała właściciela i nazwę. Obecnie OREGON jest częścią międzynarodowego koncernu Blount International, który jest globalnym producentem i sprzedawcą części zamiennych, sprzętu i akcesoriów dla branży ogrodniczej, leśnej, rolniczej i budowlanej. Dyrektorem generalnym Blount International jest od 3 czerwca 2020 roku Paul Tonnessen. Siedziba firmy znajduje się w Portland, stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych.

OREGON jest światowym liderem w sprzedaży układów tnących i akcesoriów do wielu marek oferujących urządzenia ogrodnicze. Są to między innymi: Dolmar, Echo, Husqvarna, Makita, Oleo-Mac, Solo, Stihl oraz inne.

Pierwszy łańcuch OREGON powstał w 1947 roku i od tego czasu firma stale się rozwija, wprowadzając coraz nowsze technologie i produkty. Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu i wiedzy w zakresie urządzeń tnących, marka może poszczycić się chociażby doskonałą jakością produktów, bezpieczeństwem pracy, dużą wydajnością, komfortem podczas użytkowania sprzętu oraz długą żywotnością produktów.

Dzięki temu, że marka stawia na wydajność i jakość produktów, dba o bezpieczeństwo użytkowników i komfort pracy, zyskała ogromną popularność w Polsce i na całym świecie. Produkty OREGON są chętnie wybierane w profesjonalnych serwisach, ale również przez amatorów, którzy chcą zadbać o swój ogród.

Pilniki okrągłe

Służą do ostrzenia zębów tnących. Wykonane są z bardzo odpornej na uszkodzenia stali, dzięki czemu nie ścierają się nawet po długiej i intensywnej pracy.  Podwójne cięcia i precyzyjnie przecięte kąty zębów sprawiają, że pilnik jest bardzo ostry. Dzięki takiej strukturze ostrzy precyzyjnie, gładko, nie zapycha wiórami i usuwa dużą część piłowanego materiału.

Pilniki płaskie

Przeznaczone są do precyzyjnego korygowania, piłowania ograniczników głębokości. Bardzo długo zachowują ostrość dzięki specjalnemu hartowaniu.

Prowadnik pilnika

To narzędzie, które dzięki specjalnym rysom ułatwi odpowiednie ustawienie pilnika podczas ostrzenia łańcucha, zachowując odpowiednie kąty i głębokości. Produkt jest bardzo trwały, ponieważ został wykonany z  wysokiej jakości stali. Oferujemy prowadniki w zestawie z pilnikiem, które posiadają rączkę, znacznie ułatwiającą pracę i zwiększającą precyzję.  

Skrobak do czyszczenia rowka prowadnicy

Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do czyszczenia rowka prowadnicy, a także otworów smarujących.

Szablon / przymiar ogranicznika głębokości

Często występuje w zestawach do ostrzenia łańcucha. Dzięki niemu możemy precyzyjnie uregulować wysokość ograniczników w urządzeniu.

Jak naostrzyć łańcuch w pile, pilarce?

Regularne ostrzenie łańcucha tnącego jest niezwykle ważne dla prawidłowej pracy urządzenia. Należy je wykonywać, gdy wydajność cięcia jest znacznie odczuwalna. Ostry łańcuch jest warunkiem sprawnej pracy przy użyciu pilarki.

Do ostrzenia łańcucha potrzebujemy kilku elementów: okrągłego pilnika, prowadnika, płaskiego pilnika, przymiaru ogranicznika.

 1. Pierwszym krokiem będzie dobranie pilnika o odpowiedniej średnicy. Poniżej opisujemy jak to zrobić.
 2. Po drugie należy znaleźć parametry ostrzenia, czyli kąty ostrzenia dla posiadanego łańcucha.
 3. Następnie przystępujemy do ostrzenia zębów tnących. W tym celu zadbaj by 1/5 albo 20% średnicy pilnika znajdowało się ponad wierzchołkiem zęba. Ostrząc, obracaj pilnik ruchami „od siebie”, równomiernie wokół jego osi.
 4. Użyj prowadnika w celu zachowania odpowiednich kątów ostrzenia. Linie znajdujące się na prowadniku powinny być ustawione równolegle do prowadnicy.
 5. Zacznij od ostrzenia prawych zębów pilarki, potem odwróć piłę i zrób to samo z lewymi zębami. Pamiętaj, aby zachować taką samą długość półek zębów tnących. Jeśli nie będą jednakowe, praca łańcucha będzie nierówna.
 6. Ostrz ząb tnący tak długo, by jego powierzchnia była równomierna. Zdarza się, że ząb jest poszarpany. Dążymy do zlikwidowania wszystkich uszkodzeń.
 7. Przystąp do regulacji ogranicznika wysokości. W tym celu przymiar do regulacji wysokości ograniczników należy ułożyć tak, aby jeden ogranicznik znajdował się w szczelinie przymiaru. Jeśli będzie wystawał, spiłuj go płaskim pilnikiem, wykonując ruchy „od siebie”, do poziomu płaszczyzny. Pamiętaj by zachować pierwotny kształt ogranicznika głębokości i występu anty-odbiciowego na ogniwie.

Jak dobrać pilnik do łańcucha piły pilarki spalinowej?

W celu wybrania odpowiedniej średnicy pilnika musimy znać rodzaj łańcucha, szerokość ogniwa prowadzącego. Dla łańcuchów marki Oregon wystarczy odczytać oznaczenie łańcucha z zębów. Poniższa tabela ułatwi dobór odpowiedniego pilnika.

 

Kod produktu Oregon Średnica pilnika RODZAJ ŁAŃCUCHA Oznaczenie łańcucha Oregon
70504 4 mm 3/8 LP 1,3MM 1,5MM 25 AP, 91P, 91PX, 90 PX, 91 VXL
70511 4,5 mm 3/8 LP 1,1MM 90 SG, 90 PX
70503 4,8 mm 325 1,3MM 1,5MM 1,6MM 20 LPX, 20BPX, 21 LPX, 21 BPX, 22 LPX, 22 BPX, M21 LPX, M22 LPX, 95 VPX
70502 5,5 mm 3/8 1,5MM 1,6MM 16 HX, 18 HX, 58 L, 59 L, 59 AC, 73 RD, M73 LPX, M75 LPX, 72 LGX, 72 LPX, 73 LGX, 73 LPX, 75 LGX, 75 LPX, 72 DPX, 73 DPX, 75 DPX

 

Pilniki łańcucha

Jeżeli mają Państwo kłopot z dobraniem części prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
WSO TEXAS © 2017
Sklep internetowy Shoper Premium